Ekonomi

Shapella yükseltmesinden bu yana stake edilen Ether 4,4 milyon arttı

Pasif gelir elde etmek için EthereumAğındaki kripto paraları kilitleme süreçleri, yani Ether (ETH) staking süreçleri, 12 Nisan’da gerçekleşen Şanghay yükseltmesinden bu yana artmaya devam ediyor.

Glassnode verileri, yükseltmeden bu yana staking sözleşmelerine yatırılan paraların 4,4 milyon artarak toplam 22,58 milyona ulaştığını gösteriyor.

Bitfinex analistleri, CoinDesk ile paylaştıkları haftalık raporlarında şu ifadeleri kullanıyor:

Veri sağlayıcı wenmerge.com’a göre ağda doğrulayıcı bir rol oynamak isteyen Ether sahipleri Salı günü prestijle 36 gün bekleyecek.

Şu anda sırada 50.000’den fazla perspektif doğrulayıcı var. Ayrıca bu yazı yazılırken dikkate alınan veriler, Ether staking işlemlerinin yıllık yüzde 4 ile 5 arasında getiri sağladığını gösteriyor.

İşlemleri işlemekten ve blok zincirinde veri depolamaktan sorumlu doğrulayıcıların en az 32 ETH yatırması gerekir.

Shapella sayesinde risksiz staking

Pasif gelir elde etmenin bir yolu olan staking, Aralık 2020’de Ethereum Beacon Chain’in piyasaya sürülmesiyle ilgi topladı. Eter fiyat dalgalanmaları.

Öte yandan Shapella yükseltmesi, kullanıcıların istedikleri zaman yatırdıkları madeni paraların kilidini açarak staking riskini ortadan kaldırmasına olanak tanır.

Staking süreçlerinde artan talep her zaman bir Ether boğa koşusuna dönüşmese de ETH, yükseltmenin ardından yüzde 11,5 artarak 2.140 dolara yükseldi. Şu anda %2 artışla 1.856 dolardan işlem görüyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu