Haber

Mersin Yenişehir Belediyesi park ve yeşil alanlardaki faaliyetlerine devam ediyor

Mersin Yenişehir Belediyesi, vatandaşların keyifli vakit geçirmesi için ilçe genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım, onarım ve düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocukların şehrin parklarında güvenle oynaması, vatandaşların dinlenip keyifli vakit geçirmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Parklardaki çocuk oyun alanları ve spor aletlerinin bakım ve onarımlarını düzenli olarak yapan Yenişehir Belediyesi, parklardaki oturma gruplarını da yeniliyor. Park ışıklarındaki arızaları anında gideren Yenişehir Belediyesi ekipleri, zemin onarımını da gerçekleştiriyor.

İnsanların doğa ile daha iç içe olabilmesi için keyifli ve ferah mekanlar sunan Yenişehir Belediyesi, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile spor alanları oluştururken, yeşillendirme çalışmalarıyla da şehrin estetiğine katkıda bulunuyor. Sulama, budama ve çim biçme işlemlerinin yanı sıra yaz aylarında vatandaşların nefes alabileceği park ve yeşil alanlarda parklardaki ağaçların ilaçlanması yapılıyor. Vatandaşların taleplerini de yerine getiren Yenişehir Belediyesi, park ve yeşil alanlardaki tüm peyzaj çalışmalarını kent estetiğine uygun şekilde sürdürüyor.

Yenişehirliler park ve yeşil alan çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirirken, Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e de teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-karatas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu