Haber

mengene; Sorunlardan Beslenmeyen Çözümlerden Güç Aldık

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, haftalık ilçe ziyaretleri kapsamında Sapanca’daki okullarda eğitim çalışanları ile bir araya gelerek, eğitim ve gündem istişarelerinde bulundu.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Murat Mengen, yetkilendirildikleri günden bu yana yüzlerce kazanım ve artan imkanlar elde ettiklerini belirterek, “Sorunlardan hiç beslenmedik, çözümlerle güçlendik. Güce güveni, gücümüzü kazanca dönüştürmeye devam edeceğiz” dedi.

Mengen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplu sözleşme hakkını elde eden Eğitim-Bir-Sen, eksiklerine rağmen Öğretmenlik Mesleği Kanunu için adım atılmasını sağladı, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik çerçevesini 600 binlik bir çerçeveyle genişletti ve 3600 ek gösterge sağladı. Sözleşmelilerin takıma alınmasını, nöbet ücretinin ödenmesini, öğretmen ve okutmanların ek ödemelerinin artırılmasını, sınıf öğretmenlerine haftada iki saat fazla ödeme yapılmasını sağlayan, organizasyonu anlamlı ve verimli kılan Eğitim-Bir-Sen’dir. toplu sözleşme ikramiyesi ile üyeye fayda sağladı.”

Mengen, çözülmeyi bekleyen birçok sorun olduğuna işaret ederek, şube müdürü, araştırmacılar, müfettiş yardımcıları ve amirlerin üstlendikleri sorumluluk ve yetkilerle bağdaşmayan ücret ve diğer mali haklarının bir an önce iyileştirilmesi gerektiğini söyledi.

Mengen, Uzman ve başöğretmen kadrolarında öğretmen oldukları halde kapsam dışı bırakılan araştırmacı, şube müdürü, ilçe müdürü, il müdür yardımcısı ve il müdürü gibi kadrolarda görev yapan yöneticilerin bu hakkını kullanamaması mağduriyet yaratmaktadır. . Araştırma ekibine alınan şube müdürü ve yetiştirilen işçinin büyük bir emekle ulaştıkları görevlerden ayrılarak ‘İdari Atama Yönetmeliği’nde kendi istekleri ile okul yöneticisi olma hakkını talep etmeleri. ‘, yaşadıkları sorunun büyüklüğünü gösteriyor. Bu arkadaşları gücendirmenin sosyal maliyeti, durumlarını iyileştirmek için gereken miktardan daha fazladır. Bu durum sürdürülemez. Bir an önce gerekli tedbirler alınmalı” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

cat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu