Haber

Büyükşehir’den Kumluca’ya 2 bin 890 seyirci kapasiteli Stadyum Projesi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Kumluca’ya kazandırılacak olan stadyum projesi için ihale yapıldı. Güreş, deve güreşleri ve şenliklerin yapılacağı stat, 2 bin 890 seyirci kapasitesiyle sporseverlerin hizmetine sunulacak.

Spora her alanda desteğini sürdüren Başkan Muhittin Böcek, Kumluca’ya verdiği stad sözünü tutuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ile birlikte Kumluca’nın güreş, deve güreşleri, festival ve etkinliklerde kullanılmak üzere Stadyum Proje Hazırlama Protokolü imzaladı. Protokol çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi, Kumluca İlçesi Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan alana tribün, idari alanlar, wc, depo ve otoparktan oluşan kompleks bir yapı inşa edecek. 2 bin 890 seyirci kapasiteli stadın ihalesi yapıldı.

Stadyum 13 dönüm üzerine inşa edilecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kumluca Belediyesi arasında gerçekleştirilen ortak hizmet projesi ve iş birliği protokolüne uygun olarak hazırlanan tribün projesi, yaklaşık 13 bin 200 metrekarelik alanın 6 bin 650 metrekaresi üzerine inşa edilecek. Seyirci oturma alanı yaklaşık 2 bin 890 kişi olarak planlanan projede idari alan, wc, engelliler için wc, duş, soyunma odaları, depo alanları, elektrik odası ve su deposu yer alacak. 2 bin metrekare yeşil alana da sahip olan projede 97 araç kapasiteli otopark da yer alacak. – ANTALYA

narman-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu